Μake-A-Wish (Κάνε-Μια-Ευχή Ελλάδος) – Έπαινος Δημιουργικού Διαγωνισμού Αστέρι της Ευχής 2022-2023 – 1oυ Δημοτικού Πολίχνης Θεσσαλονίκης
“Αγαπητοί εκπαιδευτικοί,
Η ανταπόκρισή σας στον δημιουργικό μας διαγωνισμό υπήρξε για ακόμη μία χρονιά παραπάνω από συγκινητική! Κάθε χρόνο οι δημιουργίες των παιδιών και ο δικό σας συντονισμός μας εκπλήσσει ευχάριστα. Σας ευχαριστούμε πολύ για την αγάπη και τον χρόνο που διαθέσατε για να υλοποιήσετε τις όμορφες δημιουργίες που μας χαρίσατε μαζί με τους μαθητές σας!
Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι τα αποτελέσματα του διαγωνισμού, κατόπιν ψηφοφορίας της κριτικής επιτροπής μας, μαζί με όλες τις συμμετοχές έχουν αναρτηθεί στην ιστοσελίδα του Οργανισμού, και μπορείτε να τις δείτε πατώντας εδώ.
Σας υπενθυμίζουμε ότι:
Η διαδικασία αξιολόγησης των συμμετοχών γίνεται από επιτροπή.
Οι κατηγορίες συμμετοχής είναι Τραγούδι, Βίντεο, Δημιουργική κατασκευή, Δημιουργική γραφή-Δοκίμιο, Σχεδίασε το Αστέρι σου.
Η κάθε σχολική μονάδα που συμμετέχει συναγωνίζεται άλλες σχολικές μονάδες της ίδιας βαθμίδας.
Η κάθε βαθμίδα διακρίνεται σε γενικής και ειδικής αγωγής.
Σας ευχαριστούμε πολύ για τη συμμετοχή σας στο δημιουργικό μας διαγωνισμό και ευχόμαστε σύντομα και η δικιά σας πιο βαθιά επιθυμία να εκπληρωθεί.
Ως συνημμένο αρχείο θα βρείτε τον έπαινο συμμετοχής για τους μαθητές του σχολείου σας.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ!
Η ομάδα του προγράμματος «Αστέρι της Ευχής»,
Μαρία Γκαμαλούτσου – Υπεύθυνη Προγράμματος
Ελένη Μουρελάτου”
Έπαινος_878_1oυ Δημοτικού Πολίχνης Θεσσαλονίκης
Related Articles
Στο 1ο παιδικό τουρνουά σκάκι, για παιδιά Δημοτικού Σχολείων, που έγινε στα πλαίσια του 17ουΔιεθνούς Μαραθωνίου Θεσσαλονίκης «Μέγας Αλέξανδρος», το Σάββατο 29 Απριλίου 2023, στο Δημαρχείο Θεσσαλονίκης, οι μαθητές του...
[symple_box color="green" fade_in="false" float="center" text_align="left" width=""]ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΑΤΟΜΙΚΟΥ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΣΚΑΚΙ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ-ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ[/symple_box] Οκτώ μαθητές και μαθήτριες του σχολείου μας, ύστερα από τη συμμετοχή τους στους στο Ατομικό...
ΚΑΛΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΥΜΕ ΠΩΣ Ο ΑΓΙΑΣΜΟΣ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ 13/09/2021 ΚΑΙ ΩΡΑ 09.30 Π.Μ. ΟΙ ΜΑΘΗΤΕΣ ΤΩΝ Β΄, Γ, Δ΄, Ε΄ΚΑΙ ΣΤ΄ΤΑΞΕΩΝ, ΘΑ...