Νέα μεγάλη επιτυχία του σχολείου μας στο σκάκι

Στο 1ο παιδικό τουρνουά σκάκι, για παιδιά Δημοτικού Σχολείων, που έγινε στα πλαίσια του 17ουΔιεθνούς Μαραθωνίου Θεσσαλονίκης «Μέγας Αλέξανδρος», το Σάββατο 29 Απριλίου 2023, στο Δημαρχείο Θεσσαλονίκης, οι μαθητές του Β1 τμήματος Γεωργιάδης Ελευθέριος και Γκάο Γιάο Τσε κατέκτησαν την πρώτη και τη δεύτερη θέση, αντίστοιχα, ανάμεσα σε 16 σκακιστές και σκακίστριες.

Βραβεύτηκαν, από τον Δήμο Θεσσαλονίκης, σε ειδική εκδήλωση που πραγματοποιήθηκε, την Κυριακή 30 Απριλίου 2023, στο άγαλμα του Μεγάλου Αλεξάνδρου, μαζί με τους υπόλοιπους αθλητές του Μαραθωνίου, ο Γεωργιάδης Ελευθέριος με Κύπελλο και Χρυσό μετάλλιο και ο Γκάο Γιάο Τσε με αργυρό μετάλλιο.

Ο διευθυντής του σχολείου, Αγγέλου Σωτήρης, η δασκάλα τους Αβραμίδου Βέρα και ο Σύλλογος Διδασκόντων του σχολείου τους συγχαίρει για την επιτυχία τους και τους εύχεται καλή συνέχεια στη σκακιστική τους πορεία.

About Πηλιανίδης Γιώργος

Δάσκαλος του 1ου Δημοτικού Σχολείου Πολίχνης ...