Η ΣΤ΄ τάξη σας αποχαιρετά την Πέμπτη 13 Ιουνίου 2024, στην αίθουσα θεάτρου του σχολείου μας, στις 11:30 π.μ. … δείτε την πρόσκληση PDF
![Η ΣΤ΄ σας αποχαιρετά 2024](http://1dim-polichn.thess.sch.gr/web-page/wp-content/uploads/2024/06/teleti-apofitisis-st-taxis-2024-700x350.jpg)
Η ΣΤ΄ τάξη σας αποχαιρετά την Πέμπτη 13 Ιουνίου 2024, στην αίθουσα θεάτρου του σχολείου μας, στις 11:30 π.μ. … δείτε την πρόσκληση PDF
Δευτέρα 10/6/2024 20:00 – 23:00 στο σχολείο μας Ελάτε να φάμε, να πιούμε, να παίξουμε και να χορέψουμε με τις απίθανες μουσικές του DJ! Διοργάνωση: Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του 1ου Δημοτικού Σχολείου Πολίχνης
Παρέλαση της 25ης Μαρτίου! Συγχαρητήρια στα παιδιά μας και στον γυμναστή του σχολείου μας κ. Καθαρόπουλο για την ωραία εμφάνιση και του χρόνου με υγεία!
Στο πλαίσιο σχετικής νομοθεσίας, η Διευθύντρια του 1ου Δημοτικού Σχολείου Πολίχνης κ. Κανακούδα Κυριακή, διοργάνωσε την Παρασκευή 22-3-2024 και ώρες 10:00 με 11:30 δια ζώσης εκπαιδευτική ημερίδα – συζήτηση, με θέμα: «Επαγγελματική ανάπτυξη εκπαιδευτικών – Διαχείριση συμπεριφοράς των μαθητών/τριών» Η δράση διοργανώθηκε στο πλαίσιο της ενδοσχολικής επιμόρφωσης των εκπαιδευτικών (Νόμος 4823/2021, άρθρο 96) και εντάσσεται […]
Μια μέρα ήρθε μία δασκάλα στην τάξη μας για να μας ενημερώσει πως ήρθε να μας επισκεφτεί ένας σύλλογος για να μας μάθει πρώτες βοήθειες και συγκεκριμένα ΚΑΡΠΑ. Εγώ και η τάξη μου ανυπόμονα κατεβήκαμε τις σκάλες και αμέσως βρήκαμε τις θέσεις μας: Όσο περιμέναμε να ξεκινήσουμε συζητούσα με και πρίν το καταλάβουμε αρχισαμε! Αρχικά […]
Πρόσφατα σχόλια