Πρόσκληση / καλοκαίρι 2016

Η Διευθύντρια, οι εκπαιδευτικοί και οι μαθητές/τριες του 1ου Δημοτικού Σχολείου Πολίχνης σας προσκαλούν στις εκδηλώσεις για το τέλος της σχολικής χρονιάς στον χώρο του σχολείου μας.

Πέμπτη 26 Μαΐου 2016 (φεστιβάλ Παιδείας)
«Ένας αιώνας 1ο Δημοτικό Σχολείο Πολίχνης»
Οι μαθητές/τριες της Ε΄ τάξης παρουσιάζουν δραματοποιημένη την ιστορία του σχολείου μας
Ώρα: 19.30 στο θεατράκι του σχολείου
«Έκθεση ιστορικών ντοκουμέντων»
από τις 18.00-21.00  στο ισόγειο του σχολείου
Υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί:  Καλαϊτζόγλου-Δάδη Σοφία, Μισιρλής Αθανάσιος,  Χαμογεώργος Ιωάννης, Μουδιώτης Λάζαρος, Κιρκινέ Ευαγγελία, Καρυπίδου Κυριακή, Βελισσαροπούλου Αναστασία, Τζιτζιμίκα Μαρία

Τετάρτη 1 Ιουνίου 2016
«Ποιητικό απόγευμα»
Με τους μαθητές και τις μαθήτριες του Β2
Υπεύθυνες δασκάλες: Γρηγοριάδου Όλγα, Καρυπίδου Κυριακή
Ώρα: 17.30 στο θεατράκι του σχολείου

Δευτέρα 6 Ιουνίου 2016
Οι μαθητές και οι μαθήτριες του Β1   συμμετέχουν στις
«Μουσικές διαδρομές στο παιδικό τραγούδι»
A΄μέρος:  Υπεύθυνη δασκάλα: Παράσογλου Δέσποινα
Β΄μέρος:  Υπεύθυνη δασκάλα:  Καρυπίδου Κυριακή
Ώρα: 18.30 στο θεατράκι του σχολείου

Τρίτη 14 Ιουνίου 2016
Τραγούδια ροκ
Από τους μαθητές/τριες της Ε΄τάξης
Υπεύθυνη δασκάλα: Τζιτζιμίκα Μαρία
Ώρα: 17.45-18.00
Τελετή αποφοίτων
Υπεύθυνοι δάσκαλοι: Δήμου Μαρία,  Κιουτσουκούδης Γεώργιος, Κιρκινέ Ευαγγελία, Καρυπίδου  Κυριακή, Σκρέκας Απόστολος
Ώρα: 18.00

Οι μαθητές και οι μαθήτριες του σχολείου μας παρουσιάζουν την μουσικοχορευτική παράσταση
«Παραλλογές και χοροί του λαϊκού μας πολιτισμού» (φεστιβάλ Παιδείας)
Υπεύθυνοι δάσκαλοι: Παπλιάκα Βάσω, Σκρέκας Απόστολος
Ώρα: 19.00

Το γλέντι του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων στην αυλή του σχολείου
Υπεύθυνος: Λαζαρίδης Κοσμάς ( Πρόεδρος ΣΓΚ)
Ώρα : 20.00 ( DJ – δωρεάν σουβλάκια)

Καλό καλοκαίρι!

About Πηλιανίδης Γιώργος

Δάσκαλος του 1ου Δημοτικού Σχολείου Πολίχνης ...

1. avatar
    Νατάσα Βασιλείου

Υπήρξε μια υπέροχη χρονιά για τα παιδιά μας.Μια χρονιά με πολλά ερεθίσματα, δρώμενα, διαδραστικές εκδηλώσεις και πολλή μα πολλή μάθηση.
    Ένας άνθρωπος ήταν δίπλα στα παιδιά μας για τις απορίες,τις ερωτήσεις,τα γέλια και τις πίκρες τους. Τις απογοητεύσεις τους(τι να έχουν τα δόλια άραγε!), τις πληγές τους – σωματικές ή μη.
    Κάποιος έτρεχε εκεί (ή προλάβαιναν κι έτρεχαν εκείνα) με ένα χαμόγελο κι ανησυχία σαν να ήταν δικά του παιδιά,σαν μια μανούλα…άλλοτε να τα μαλώσει κ άλλοτε πάλι να τα επιβραβεύσει.
    Αυτός λοιπόν ο άνθρωπος είναι η Κα Δέσποινα Παράσογλου, η ΔΑΣΚΑΛΑ ΜΑΣ !
    Είμαι υπερήφανη που συνεργάστηκα μαζί σας, που το παιδί μου συνεργάστηκε μαζί σας, που εσείς συνεργαστήκατε μαζί μας.
    Σας ευχαριστούμε για όλα. Για ό,τι προλάβατε να κάνετε μα κ για ό,τι επιθυμούσατε αλλά δεν προλάβατε να υλοποιήσετε.
    Ευχαριστούμε επίσης και την Κα Όλγα Γρηγοριάδου,που συναποτέλεσε κι εκείνη τμήμα των αναμνήσεων μας, ως δασκάλα του άλλου τμήματος και συνοδοιπόρος στην μάθηση μας.
    Επιθυμία μου είναι να σας ξανασυναντήσουμε στον μαθητικό βίο μας…..

ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ με πολλά μπάνια κ πολλή ξεκούραση για την επερχόμενη χρονιά !!!!!