Την Τρίτη 2 Δεκεμβρίου 2014, είχαμε την τύχη να έχουμε στο σχολείο μας , τον αγαπητό φίλο μας, κύριο Γιώργο Αραβίδη, ερευνητή ασφαλείας πληροφοριακών συστημάτων.Ακούσαμε με προσοχή αυτά που μας είπε σχετικά με το διαδίκτυο και πώς μπορούμε να περιηγηθούμε με ασφάλεια.Τι πρέπει να γνωρίζουμε, τι να κάνουμε, πώς να προφυλαχτούμε.Το θέμα ήταν “Κίνδυνοι πλοήγησης στο διαδίκτυο:τρόποι προφύλαξης”. Οι μαθητές και οι δάσκαλοι της ΣΤ τάξης, τον ευχαριστούμε θερμά και ελπίζουμε στο μέλλον να μας δώσει περισσότερες γνώσεις.asfalis ploigisi
About Χαμογεώργος Γιάννης
Related Articles
Πρόγραμμα Αγωγής Υγείας 2019-2020 “Δύο Σχολεία μια Αγκαλιά” Β2, 1ο Δημοτικό Σχολείο Πολίχνης, Β2, 1ο Δημοτικό Σχολείο Ωραιοκάστρου. Φέτος στο σχολείο μας υλοποιήθηκε το διασχολικό Πρόγραμμα Αγωγής Υγείας “Δύο Σχολεία...
Από τους/τις μαθητές/τριες του Β1 και Β2 του σχολείου μας! Μελετώντας το κεφάλαιο της γλώσσας της Β Δημοτικού «Μες στο μουσείο», αποφασίσαμε μετά από συζήτηση να δημιουργήσουμε το δικό μας...
Στο πλαίσιο σχετικής νομοθεσίας, η Διευθύντρια του 1ου Δημοτικού Σχολείου Πολίχνης κ. Κανακούδα Κυριακή, διοργάνωσε την Παρασκευή 22-3-2024 και ώρες 10:00 με 11:30 δια ζώσης εκπαιδευτική ημερίδα – συζήτηση, με...