Τρακαρισμένο αυτοκίνητο

Τρακαρισμένο αυτοκίνητοΜια μέρα το αφεντικό μου, με πήρε να πάμε κάπου. Δεν ρώτησα που μια και η πε-ριέργεια είναι πάντοτε κακιά!
Ήμασταν στον κεντρικό δρόμο, το αφεντικό μου δεν έβλεπε καλά και ένα φορτηγό μας τράκαρε τόσο δυνατά που πετάχτηκα αρκετά μέτρα.
Το αφεντικό μου ήταν πολύ λυπημένο και με άφησε σε ένα χώρο που βρήκε μπροστά σε ένα σχολείο.
Όταν τα παιδιά σχόλασαν τρόμαξαν που με είδαν, αλλά και που με άγγιξαν. Το πρώτο παιδί που πέρασε δίπλα μου κόπηκε και έτρεξε κλαίγοντας ενώ ένα άλλο ξήλωσε τα ρούχα του κι εγώ να μην μπορώ να τα προειδοποιήσω! Μεγάλη στενοχώρια σας λέω! Λυπήθηκα πολύ!
Το αφεντικό μου λοιπόν επειδή ήταν καλός, πήρε χρήματα, ήρθε με έναν γερανό παρέα και με πήγε στο νοσοκομ… χμμ … συνεργείο ήθελα να πω, για επισκευή!

About Πηλιανίδης Γιώργος

Δάσκαλος του 1ου Δημοτικού Σχολείου Πολίχνης ...