Σχολικός κήπος

Φέτος ασχοληθήκαμε με ένα τομέα άγνωστο για μας τους περισσότερους. Να  φτιάξουμε έναν κήπο. Να εξωραΐσουμε λίγο την αυλή μας. Οι γνώσεις μας λίγες των περισσότερων, αλλά με αναμνήσεις  από  τα παιδικά μας χρόνια. Ο κήπος που είχαμε   τόσο στο σχολείο όσο και στο σπίτι. Όμορφες ,μακρινές εικόνες. Τα καταφέραμε τελικά. Όχι μόνοι μας! Βοηθός ,συμπαραστάτης ,δάσκαλος, ο Κος  Παντελής . Ο σχολικός  φύλακάς μας. Με τις γνώσεις του , την εμπειρία και κυρίως με την υπομονή του. Μας έμαθε  πολλά πράγματα. Είδαμε φυτά να μεγαλώνουν, δοκιμάσαμε καρπούς  ποτισμένους στην αλμύρα του ιδρώτα μας!(Μάλλον του Κου Παντελή!)

Τον ευχαριστούμε από τα βάθη της καρδιάς μας! Του χρόνου με περισσότερη γνώση ,εμπειρία και κυρίως  με θέληση θα συνεχίσουμε! Έτσι δεν είναι , Κύριε Παντελή;

About Χαμογεώργος Γιάννης

Δάσκαλος στο 1ο Δημοτικό Σχολείο Πολίχνης