Βόλτα / περιπέτεια με το λεωφορείο
Ηλιόλουστη μέρα στην πόλη μας και θελήσαμε να πάμε κι εμείς μια εκδρομούλα με το λεωφορείο. Όταν μπήκαμε μέσα στο λεωφορείο αυτό έκανε 3-4 χιλιόμετρα μαζί με κάτι περίεργους θορύβους...
Το 1ο Δημοτικό Σχολείο Πολίχνης, αναγνωρίζοντας την τεράστια ανάγκη υποστήριξης των συνανθρώπων μας, οργανώνει συγκέντρωση τροφίμων και ειδών πρώτης ανάγκης για τα παιδιά στο παιδικό χωριό Φιλύρου. Τη δράση αυτή την ονομάζουμε «Το δέντρο της αγάπης». Θα στηθεί δίπλα στο χριστουγεννιάτικο δέντρο του σχολείου μας. Η πρόσκληση για προσφορά αγάπης και αλληλεγγύης απευθύνεται σε όλους τους/τις μαθητές/τριες και γονείς του σχολείου μας. Ο καθένας μας μπορεί να συμβάλλει στα μέτρα των δυνατοτήτων του.
Τα είδη που συγκεντρώνουμε χάρη στην δική σας ανιδιοτελή συνεισφορά, είναι τα ακόλουθα:
Ευχαριστούμε για τη συνεργασίας σας