“Το δέντρο της αγάπης” – δράση

Το 1ο Δημοτικό Σχολείο Πολίχνης, αναγνωρίζοντας την τεράστια ανάγκη υποστήριξης των συνανθρώπων μας, οργανώνει συγκέντρωση τροφίμων και ειδών πρώτης ανάγκης για τα παιδιά στο παιδικό χωριό Φιλύρου. Τη δράση αυτή την ονομάζουμε «Το δέντρο της αγάπης». Θα στηθεί δίπλα στο χριστουγεννιάτικο δέντρο του σχολείου μας. Η πρόσκληση για προσφορά αγάπης και αλληλεγγύης απευθύνεται σε όλους τους/τις μαθητές/τριες και γονείς του σχολείου μας. Ο καθένας μας μπορεί να συμβάλλει στα μέτρα των δυνατοτήτων του.

Τα είδη που συγκεντρώνουμε χάρη στην δική σας ανιδιοτελή συνεισφορά, είναι τα ακόλουθα:

• Βασικά είδη διατροφής μακράς διάρκειας όπως ρύζι, όσπρια, ζυμαρικά, ελαιόλαδο, γάλα εβαπορέ, βρεφικό γάλα, αλεύρι κ.ά.
  • Είδη καθαριότητας και προσωπικής υγιεινής όπως σαμπουάν, οδοντόκρεμες, σκόνη πλυντηρίου, πάνες, χαρτί υγείας, κά.
  • Είδη ρουχισμού και παιχνίδια σε καλή κατάσταση.

Ευχαριστούμε για τη συνεργασίας σας

About 1ο Δημοτικό Σχολείο Πολίχνης

1ο Δημοτικό Σχολείο Πολίχνης ...