Οι μαθητές και οι μαθήτριες του Β2 δημιουργούν το δικό τους σχολικό κήπο.
Σπείραμε τους σπόρους?
Οι σπόροι φύτρωσαν?
Οι μαθητές υιοθέτησαν τα φυτά..
Related Articles
Στο σχολείο μας και στα πλαίσια της Κυκλοφοριακής Αγωγής, πραγματοποιήθηκε ενημερωτικό σεμινάριο για τους μαθητές του, από το αρμόδιο Τμήμα Τροχαίας Θεσσαλονίκης. Οι μαθητές είχαν την ευκαιρία να μάθουν τους...
Οι μαθητές και οι μαθήτριες του Δ2 σας προσκαλούν στην γιορτούλα τους την Τετάρτη 12 Ιουνίου 2024 και ώρα 19:30, στο θεατράκι του 1ου Δημοτικού Σχολείου Πολίχνης [su_document url="http://1dim-polichn.thess.sch.gr/web-page/wp-content/uploads/2024/06/enas-gatos-mia-fora-prosklisi-programma.pdf"] ......
Εκπαιδευτικό λογισμικό του Π.Σ.Δ. για τα μαθηματικά των τάξεων Α' και Β'. Τα συγκεκριμένα λογισμικά έχουν "χτιστεί" σε τεχνολογία flash μπορεί και παίζει σε όλους τους υπολογιστές και tablets. Πατήστε...