Οι μαθητές και οι μαθήτριες του Δ1 σας προσκαλούν στη θεατρική
παράσταση “Η πριγκίπισσα Δυσκολούλα”, που θα γίνει την Τετάρτη
12 Ιουνίου και ώρα 10:00 π.μ. στο θέατρο του σχολείου μας!
… δείτε την πρόσκληση – PDF
Related Articles
Συγχαρητήρια στην ομάδα μαθητών της ΣΤ τάξης του 1ου Δημοτικού Σχολείου Πολίχνης που μας εκπροσώπησαν επάξια στο 9ο Μαθητικό Φεστιβάλ Ρομποτικής, που σε συνεργασία με ομάδα μαθητών του 4ου Νηπιαγωγείου...
Στο σχολείο μας και στα πλαίσια της Κυκλοφοριακής Αγωγής, πραγματοποιήθηκε ενημερωτικό σεμινάριο για τους μαθητές του, από το αρμόδιο Τμήμα Τροχαίας Θεσσαλονίκης. Οι μαθητές είχαν την ευκαιρία να μάθουν τους...
[alert style="green"] «ΝΕΟ ΣΧΟΛΕΙΟ (ΣΧΟΛΕΙΟ 21ΟΥ ΑΙΩΝΑ) ? Η ΜΕΤΑΒΑΣΗ: ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΕΝΤΑΞΗ ΕΚΟ ΣΤΑ ΔΗΜΟΤΙΚΑ ΣΧΟΛΕΙΑ» ΣΤΟΥΣ ΑΞΟΝΕΣ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ 1, 2 & 3 ΤΟΥ Ε.Π. «ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΚΑΙ ΔΙΑ ΒΙΟΥ ΜΑΘΗΣΗ»...