Φυσική Αγωγή και Ψυχική Υγεία – Περίπατος στο δάσος

Περίπατος στο δάσος

Σε έρευνα, επιχειρήθηκε να συσχετιστεί η αλληλεπίδραση του περιβάλλοντος, με την ψυχική υγεία. Για το λόγο αυτό και δεδομένου του εγκλεισμού των μαθητών στα σπίτια τους (λόγω της υγειονομικής κρίσης) προτείνουμε το ακόλουθο πρόγραμμα άσκησης. Ακολουθήστε με προσοχή όσον αφορά τους κανόνες υγειονομικής προστασίας.

Η Αποστολή ¨Περίπατος στο δάσος¨ είναι μια μοναδική ευκαιρία να φροντίσετε για την σωματική και ψυχική σας υγεία! Είναι υπέροχο να μοιραζόμαστε τέτοιες εμπειρίες, με βάδισμα, πεταλούδες, χελώνες, ζωγραφιστά βράχια, λουλούδια και πάνω από όλα με λαμπερά προσωπάκια! Εύχομαι η υλοποίηση της Αποστολής “Περίπατος στο δάσος” να σας προσφέρει μια φωτεινή και χαμογελαστή μέρα! Η κίνηση στη φύση είναι χαρά!

Δημοσιεύτηκε στις 24-5-2020 στο https://efadthess.blogspot.com/2020/05/blog-post_65.html

Περίπατος στο Δάσος

About Βασιλική Σαζακλίδου