Βόλτα με Ταξί
Μια ηλιόλουστη μέρα πήραμε ένα ταξί και πήγαμε στη παραλία. Στην διαδρομή όμως για κακή μας τύχη τελείωσε η βενζίνη, όμως ευτυχώς εκεί κοντά υπήρχε ένα ανοιχτό βενζινάδικο. Βάλαμε βενζίνη...
Ένα απλό εκπαιδευτικό πρόγραμμα ή τελικά μια ανάγκη στη σύγχρονη εκπαίδευση. Ο Λαχανόκηπος είναι πλέον απαραίτητος για την επαφή των μαθητών με τη φύση γιατί βοηθά αφ’ ενός την κοινωνικοσυναισθηματική ανάπτυξη των παιδιών και αφετέρου την εκδήλωση μιας περιβαλλοντικής υπεύθυνης συμπεριφοράς.
Κάτι κάναμε και αυτή την εβδομάδα παρέα με τα παιδιά! Μεταμορφώσεις από τα χεράκια μας!
Το πρόγραμμα ξεκίνησε από τους εκπ/κους Αναστασία Βελισσαροπούλου και Γιάννη Χαμογεώργο …
Μπράβο στα παιδιά και στους δασκάλους τους!
Μπράβο σας, παιδιά και αγαπητοί συνάδελφοι!
Βάλατε λίγο χρώμα στην αυλή μας! Καλή συγκομιδή!!!!!!