Έναρξη Ολοημέρου – Γενικές οδηγίες για το σχολείο

Σας ενημερώνουμε πως η πρωινή ζώνη (7:00 -7:15 Π.Μ.) και το ολοήμερο πρόγραμμα ξεκινούν κανονικά από αύριο Τρίτη 14/9/21.
Φαγητό στο ολοήμερο: κρύο γεύμα ή σάντουιτς ή φαγητό που δεν χρειάζεται ζέσταμα.
Οι μαθητές να έχουν στην τσάντα τους, εκτός από αυτή που θα φορούν άλλες 2 μάσκες, για αντικατάσταση ή αλλαγή τους.
Self test: Για την πρώτη εβδομάδα θα γίνει ξανά την Τετάρτη και θα επιδειχθεί το πρωί της Πέμπτης.
Από την ερχόμενη εβδομάδα τα τεστ θα γίνονται Δευτέρα και Πέμπτη και θα προσκομίζονται οι βεβαιώσεις στο σχολείο, Τρίτη και Παρασκευή.
Οι μαθητές αποχωρούν απ΄το σχολείο με την εξής σειρά:Α΄ΤΑΞΗ 13:00-13:05, Β΄& Γ΄ΤΑΞΕΙΣ: 13:05-13:10, Δ΄ΤΑΞΗ 13:10-13:15, Ε΄& ΣΤ΄ΤΆΞΗ 13:15.
ΟΙ ΜΑΘΗΤΕΣ ΤΗΣ Α΄ΚΑΙ Β΄ΤΑΞΕΩΝ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΠΑΡΑΔΙΝΟΝΤΑΙ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΩΝ ΓΟΝΕΩΝ ΤΟΥΣ.
ΟΛΟΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΑΝ ΔΕΝ ΑΠΟΧΩΡΟΥΝ ΜΟΝΕΣ Ή ΜΟΝΟΙ, ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΣΤΗΝ ΑΥΛΗ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΔΟΥΝ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΥΣ.
Η ΕΥΘΥΝΗ ΤΗΣ ΠΡΟΣΕΛΕΥΣΗΣ ΚΑΙ ΑΠΟΧΩΡΗΣΗΣ ΤΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ ΒΑΡΑΙΝΕΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ.
ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΥΣΤΗΡΗ ΤΗΡΗΣΗ ΤΟΥ ΩΡΑΡΙΟΥ ΠΡΟΣΕΛΕΥΣΗΣ ΚΑΙ ΑΠΟΧΩΡΗΣΗΣ.