Είναι μέρες τώρα που είμαστε κλεισμένοι στα σπίτια μας. Έφτασε όμως ο καιρός και για λίγη δουλειά. Στην ιστοσελίδα του σχολείου μας θα εμφανίζονται σύντομες εργασίες για τους μαθητές μας, ανάλογα με την ηλικιακή τους κατάταξη. Οι μαθητές μπορούν να χρησιμοποιούν την ιστοσελίδα του 1ου Δημοτικού Σχολείου Πολίχνης για να περνούν το χρόνο τους δημιουργικά και διασκεδαστικά.Το υλικό θα εμπλουτίζεται συνεχώς με νέες εργασίες. Υπομονή σε όλους και επιμονή σ΄αυτά που θεωρούμε σημαντικά.
ΤΑΞΗ Α΄
ΤΑΞΗ Β΄
Related Articles
Συνεχίζεται μέχρι την επόμενη εβδομάδα η προσφορά τροφίμων και ειδών καθαριότητας για το παιδικό χωριό στο Φίλυρο, από τους μαθητές και τους γονείς του 1ου Δημοτικού Σχολείου Πολίχνης. Τους ευχαριστούμε...
Από τους/τις μαθητές/τριες του Β1 και Β2 του σχολείου μας! Μελετώντας το κεφάλαιο της γλώσσας της Β Δημοτικού «Μες στο μουσείο», αποφασίσαμε μετά από συζήτηση να δημιουργήσουμε το δικό μας...
Μια μέρα το αφεντικό μου, με πήρε να πάμε κάπου. Δεν ρώτησα που μια και η πε-ριέργεια είναι πάντοτε κακιά! Ήμασταν στον κεντρικό δρόμο, το αφεντικό μου δεν έβλεπε καλά...