Εγγραφές στην Α΄Δημοτικού 2024-25

Αγαπητοί γονείς,

οι εγγραφές για την Α΄ Δημοτικού του Σχολικού Έτους 2024-2025, αρχίζουν την 1 Μαρτίου και τελειώνουν στις 20 Μαρτίου 2024.
Στην πρώτη τάξη εγγράφονται τα παιδιά που γεννήθηκαν το έτος 2018.

Απαραίτητα Δικαιολογητικά

• Επίδειξη του Βιβλιαρίου Υγείας του μαθητή, ή προσκόμιση άλλου στοιχείου στο οποίο φαίνεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια.
  • Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (Α.Δ.Υ.Μ.).
    Οι ειδικότητες των ιατρών που έχουν τη δυνατότητα κατάρτισης και συμπλήρωσης και την ευθύνη υπογραφής του Α.Δ.Υ.Μ. είναι παιδίατροι ή γενικοί ιατροί ή σε ειδικές περιπτώσεις, παθολόγοι.
  • Αποδεικτικό στοιχείο Διεύθυνσης κατοικίας μαθητή (όχι επαγγελματικής στέγης) στο όνομα του πατέρα ή της μητέρας (Εκκαθαριστικό Εφορίας ή πρόσφατη απόδειξη ΔΕΗ ή μισθωτήριο συμβόλαιο κατοικίας ή τηλεφωνίας).
  • Βεβαίωση φοίτησης Νηπιαγωγείου.
  • Γνωμάτευση από Κ.Ε.Δ.Α.Σ.Υ. ή δημόσιο ιατροπαιδαγωγικό κέντρο ή άλλη δημόσια αρμόδια υπηρεσία, στην περίπτωση μαθητών/τριών με ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες (χωρίς αυτή να αποτελεί προϋπόθεση εγγραφής).

Οι εγγραφές θα πραγματοποιούνται τις εργάσιμες μέρες από 8:30 έως 10:30 και κατόπιν τηλεφωνικού ραντεβού 2310654739.

Η Δ/ντρια του Σχολείου

ΚΑΝΑΚΟΥΔΑ ΚΥΡΙΑΚΗ

About 1ο Δημοτικό Σχολείο Πολίχνης

1ο Δημοτικό Σχολείο Πολίχνης ...