“Ποδήλατο σε δράση” ? ποίημα
Πήρα ένα ποδηλατάκι που ΄χε ωραίο κουδουνάκι κι ήρθε κι ένα κουταβάκι και το ΄βαλα στο καλαθάκι Πάμε βόλτα όλοι μαζί να χαρούμε τη ζωή το πεταλάκι να πατώ και ...
Πρόσθεση, αφαίρεση, πολλαπλασιασμός, διαίρεση όλα σε ένα παιχνιδάκι. Είσαι γρήγορος … επέλεξε την πράξη και απάντησε!!!
Δάσκαλος του 1ου Δημοτικού Σχολείου Πολίχνης ...
View all posts by Πηλιανίδης Γιώργος →
Πήρα ένα ποδηλατάκι που ΄χε ωραίο κουδουνάκι κι ήρθε κι ένα κουταβάκι και το ΄βαλα στο καλαθάκι Πάμε βόλτα όλοι μαζί να χαρούμε τη ζωή το πεταλάκι να πατώ και ...
Στις 17/5/2023 η Γ΄ τάξη του 1ου ΔΣ Πολίχνης με τις υπεύθυνες εκπαιδευτικούς των τμημάτων Γ1, Γ2 και Γ3, Αυγερινού Μαρία, Γρηγοριάδου Όλγα και Λαζαρίδου Αθηνά πραγματοποίησαν δεντροφύτευση στην αυλή...
Αλήθεια τι είναι αυτό που κάνει μια επετειακή σχολική γιορτή να καθηλώνει τους θεατές, να απογειώνει τα συναισθήματα και να συνεπαίρνει τους εμπλεκόμενους; Μήπως τελικά πρέπει να σκεφτούμε σοβαρά την...
Δ | Τ | Τ | Π | Π | Σ | Κ |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |
15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 |
22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 |
29 | 30 | 31 |